旼컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴커젨젨젨젨젨젨 G젨젨 W젨젨 C젨젨 S젨젨 I젨젨젨 A젨젨 C젨젨젨 T

FFE - CLASSEMENT ACTUALISE 젨젨젨젨젨젨 U젨젨 I젨젨 D젨젨 O젨젨 L젨젨젨 L젨젨 D젨젨젨 O

쳐컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴캑젨젨젨젨젨젨 ET젨젨 E젨젨 U젨젨 L젨젨젨 S젨젨 E젨젨젨 T

FLEURET MASCULIN PUPILLE젨젨젨젨젨젨 B젨젨 T젨젨젨젨젨젨 F젨젨 Z젨젨젨 A젨젨젨젨젨젨 A

젨젨젨젨젨 nes en젨젨젨젨젨 젨젨젨젨젨젨 W젨젨 E젨젨 6젨젨 F젨젨 A젨젨젨 C젨젨 6젨젨젨 L

젨젨 Actualise le 6-4-13젨젨 젨젨젨젨젨젨 I젨젨 N젨젨 8젨젨 E젨젨 C젨젨젨 E젨젨 7젨젨젨젨젨

쳐컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴컴캑젨젨젨젨젨젨 L젨젨 H젨젨젨젨젨젨 L젨젨 H젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨

젨젨 CLAS - J.F. Nicaud젨젨 젨젨젨젨젨젨 L 젨젨E젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 2젨젨젨젨젨젨젨젨젨

읕컴컴컴컴컴 page 1 컴컴컴컴컴켸젨젨젨젨젨젨 E젨젨 I젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 0젨젨젨젨젨젨젨젨젨

젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 R젨젨 M젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 1젨젨젨젨젨젨젨 젨젨

젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 3젨젨젨젨젨젨젨젨젨

 

젨젨젨젨젨젨젨젨젨 Coefficient de force :0.70.70.40.70.7젨젨젨 10.4

젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 Nombre de tireurs :젨젨 1820젨젨 24젨젨 24젨젨 40젨젨 23젨젨 22

젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨젨 date : 220912 211012 251112 130113 100213 170313 230313

 

1) SCHIEBER Raphael젨젨 GUEBWILLER2 53.91 70.7 26.57젨젨 49.85 78.89젨젨 253.35

2) FRISON Mathieu젨젨젨 HAGUENAU CE2 70.7 45.03젨젨 70.7 16.94 65.96 40.4 252.39

3) SERRIERE Nicolas젨젨 GUEBWILLER2 31.72 28.83 17.85 35.25 33.77 101젨젨 201.74

4) MORIN Sacha젨젨젨젨 GUEBWILLER2 27.31 22.11 20.14 31.23 70.7 34.68젨젨 163.92

5) BARAT Hugo젨젨젨젨젨 MULHOUSE FC2 젨젨 54.5 40.4 젨젨 15.85 30.92젨젨 141.67

6) GROLLEMUND GalaadCOLMAR SR젨젨 3 10.52 3.16 31.68 46.5 36.7 21.75젨젨 136.63

7) FETEL Hugo젨젨젨젨젨 SAVERNE젨젨젨 2 젨젨 19.36젨젨 27.84 29.01 27.56 31.43 115.84

8) BURESI Colin젨젨젨젨 STRASBOURG E 2 젨젨 33.09젨젨 46.5 14.83 10.64 9.37 105.06

9) MARTIN Victor젨젨젨 HAGUENAU CE2 젨젨 젨젨 55.43 18.09 16.83 13.49 103.84

10) WALTER Arthur젨젨젨 MASEVAUX FC2 6.79젨젨 젨젨 젨젨 27.01 65.96젨젨 99.76

11) LAMBERT Jean Bastien STRASBOURG E 2 젨젨 젨젨 젨젨 24.9 젨젨 49.67 19.57 94.14

12) LAMM Nathan젨젨젨젨 COLMAR SR젨젨 3 20.34 4.5 10.22젨젨 19.31 38.94젨젨 88.81

13) BEARDMORE Harry젨젨 GUEBWILLER3 3.55 10.77 26.57젨젨 젨젨 43.86젨젨 84.75

14) BEYER Louis젨젨젨젨 MUTZIG CE젨젨 3 5.12 14.67젨젨 22.3 20.62 24.52 8.24 82.11

15) SPILLMANN Yann젨젨젨 ALTKIRCH CE2 젨젨 12.64 10.22젨젨 57.551젨젨 81.41

16) KLEINKLAUS RomainILLZACH ASIM 3 17.49 45.03 12.75젨젨 10.395.46젨젨 80.73

17) HELL Arnaud젨젨젨젨 ROPPENTZWILL 2 23.57 25.23 7.18 19.98 25.2 3.9 젨젨 77.9

18) BOHLY Pierre젨젨젨젨 HAGUENAU CE3 젨젨 젨젨 젨젨 9.63 31.248.82 11.97 61.66

19) KHALDI Alexis젨젨젨 ILLZACH ASIM 2 12.63젨젨 8.12젨젨 8.16 19.2 젨젨 48.11

20) ABT Julien젨젨젨젨젨 ILLZACH ASIM 2 14.94젨젨 6.32젨젨 11.2 14.63젨젨 47.09

21) MICHEL Florian젨젨젨 SAVERNE젨젨젨 2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 12.04젨젨젨 26.18 38.22

22) HUFSCHMITT Eloi젨젨 STRASBOURG E 2 젨젨 젨젨 젨젨 17.88 3.78 12.57젨젨 34.23

23) DOUAY Arthur젨젨젨젨 HAGUENAU CE2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 22.03젨젨젨 10.6 32.63

24) MOLLO Arthur젨젨젨젨 SCHILTIGHEIM 2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 23.557.09젨젨 30.64

25) PERREAUT Leo젨젨젨젨 GUEBWILLER2 젨젨 16.9 5.5 젨젨 5.542.42젨젨 30.36

26) SCHNEIDER Theo젨젨젨 COLMAR SR젨젨 3 젨젨 젨젨 11.42 8.3 8.87젨젨젨 젨젨 28.59

27) CHAMPAGNE MathieuSAVERNE젨젨젨 3 젨젨 젨젨 젨젨 11.05젨젨 젨젨젨 17.21 28.26

28) LAGARRIGUE Matthieu STRASBOURG E 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 26.18 26.18

29) HEYD Yoann젨젨 젨젨HAGUENAU CE3 젨젨 젨젨 젨젨 4.72 12.93젨젨젨 4.52 22.17

30) GARY Sebastien젨젨젨 ILLZACH ASIM 2 8.58젨젨 4.74젨젨 7.47젨젨젨 젨젨 20.79

31) WEGMANN Pierre젨젨젨 ROPPENTZWILL 2 젨젨 젨젨 15.91젨젨 2.7 젨젨젨 젨젨 18.61

32) ZIEGLER Gilles젨젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 15.97젨젨 젨젨젨 젨젨 15.97

33) VINCENT Felix젨젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 14.2 젨젨 젨젨젨 1.63 15.83

34) SCHNEIDER AntoineHAGUENAU CE2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 15.22 15.22

35) KAYSER TWARDOWSKI En MUTZIG CE젨젨 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 13.85젨젨젨 0.4 14.25

36) SZUMILAS Yohann젨젨 WITTELSHEIM2 젨젨 젨젨 14.23젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 14.23

37) WILT Quentin젨젨젨젨 SAVERNE젨젨젨 2 젨젨 젨젨 젨젨 12.57젨젨 젨젨젨 젨젨 12.57

38) DUMASDELAGE Timothee ALTKIRCH CE3 젨젨 7.42 4.02젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 11.44

39) MUNCH Timothe젨젨젨 ALTKIRCH CE3 젨젨 5.91젨젨 젨젨 4.93젨젨젨 젨젨 10.84

40) ARNANDER Basil젨젨젨 MULHOUSE FC2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 9.62젨젨젨 젨젨 9.62

41) JACQUEMIN Celyan젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 7.04젨젨 젨젨젨 2.3 9.34

42) HAQUIN Jules젨젨젨젨 STRASBOURG E 3 젨젨 1.9 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 6.258.15

43) SAILLEY Gabin젨젨젨 SOUFFLELWEYE 2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 7.217.21

44) LUCCHINI Robin젨젨젨 WITTELSHEIM3 젨젨 젨젨 2.08젨젨 4.35젨젨젨 젨젨 6.43

45) LOUX Jocelyn젨젨젨젨 SAVERNE젨젨젨 2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 6.16젨젨젨 젨젨 6.16

46) NAFFIEN Florent젨젨 STRASBOURG E 3 젨젨젨젨 젨젨 5.85젨젨 젨젨젨 젨젨 5.85

47) DERIMAY Pierre젨젨젨 SAVERNE젨젨젨 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 5.365.36

48) MILLET Charles Hugo MASEVAUX FC2 2.08젨젨 0.94젨젨 2.18젨젨젨 젨젨 5.2

49) FINGER David젨젨젨젨 MUTZIG CE젨젨 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 3.743.74

50) HUCK Thomas젨젨젨젨 SOUFFLELWEYE 2 젨젨 젨젨 젨젨 3.64젨젨 젨젨젨 젨젨 3.64

51) MAULER Philemon젨젨 WITTELSHEIM2 젨젨 젨젨 3.34젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 3.34

52) CORBEAU Nathan젨젨젨 ROPPENTZWILL 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 3.23젨젨젨 젨젨 3.23

53) SAILLEY Jules젨젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 33

54) LASSON Clement젨젨젨 GUEBWILLER2 젨젨 젨젨 2.69젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 2.69

55) BANUELOS NEIDHARDT A SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 2.62젨젨 젨젨젨 젨젨 2.62

56) CHRIST Raphaa쳊젨젨 ERSTEIN SE2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 2.18젨젨젨 젨젨 2.18

56) DIETZ Benjamin젨젨젨 ERSTEIN SE2 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 2.18젨젨젨 젨젨 2.18

58) FRICKER Sacha젨젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 1.64젨젨 젨젨젨 젨젨 1.64

59) ULM Tom젨젨젨젨젨젨 MULHOUSE FC2 젨젨 젨젨 1.5 젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 1.5

60) FOESSER Alexis젨젨젨 COLMAR SR젨젨 2 젨젨 0.7 0.4 젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 1.1

61) LEMIRE Baptiste 젨젨HAGUENAU CE3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 11

62) FREY Sebastien젨젨젨 GUEBWILLER5 0.7 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨젨 젨젨 0.7

63) PRUITT Alexandre젨젨 SOUFFLELWEYE 3 젨젨 젨젨 젨젨 0.7 젨젨 젨젨젨 젨젨 0.7

64) ROSSIGNON AugusteSCHILTIGHEIM 3 젨젨 젨젨 젨젨 젨젨 0.7 젨젨젨 젨젨 0.7